Köz(ös)nevelés projektünk keretén belül 2024 tavaszán több képzéssel is készülünk a köznevelésben dolgozó pedagógusok és pedagógiai asszisztensek számára. A képzések tematikáinak kiválasztásakor, arra összpontosítottunk, hogy melyek azok a témák, amelyek kihívást, esetleg nehézségeket jelentenek a pedagógusok és diákok számára. A képzésekkel célunk, hogy nem formális tanulási módszerek segítségével bővítsük a pedagógusok tudását, fejlesszük kompetenciáikat.
A projekt során négy képzés fog megvalósulni, amelyből 2 online és 2 offline módon. Míg az online képzéseken összevontan lesznek magyar és szlovák résztvevők, a személyes jelenlétű képzések külön-külön lesznek lebonyolítva.

Találkoztál már internetes bántalmazással? Hogyan lehet egy gyermek biztonságban az online világban? Egyeltalán mit lehet tenni osztályfőnökként, vezetőként, hogy tetten érd, megállítsd és meg tudd előzni az általad vezetett diákközösségben az online bántalmazást?
Az utóbbi években sok olyan tragikus eseményről is hallottunk, amelyek által újra megbizonyosodtunk róla, hogy sajnos a téma aktualitása égetőbb, mint valaha. Egyre több olyan hír számol be a tizenévesek körében uralkodó bántalmazásról, mely nem csak az iskolák falai között nyer teret, hanem azon kívül, az online térben is.
Ha szeretnél képbe kerülni a cyberbullying fogalmával és szeretnél gyakorlati módszereket elsajátítani az internetes bántalmazás megelőzésére és kezelésére, regisztrálj a három alkalmas online képzésünkre!
Bővebb információk: ITT

A jelenkor egyik legaktuálisabb témája a modern technológia, amely az információk robbanásszerű terjedését idézi elő, és kiváló lehetőséget nyújt a tudás szerzésre. De vajon ismerjük a hátrányait? Az újonnan kialakult szlengeket? Mi az a „süti”? Vajon van az internet használatának házirendje? És a legfontosabb kérdés, vajon képesek vagyunk tartani a lépést a legfiatalabb generációval, ebben a gyorsan változó digitális világban? Ezek a kérdések felmerülhetnek bárkiben, de az is lehet, hogy eszünkbe sem jutnak. De eljön a pont, amikor tudni kell élni ebben a berobbanó digitális világban, és jól jön, ha tisztában vagyunk a használatának rejtelmeivel.
A digitális világ megfelelő használata és ismerete temérdek lehetőséget kínál a tanárok számára arra, hogy diákjaikkal kialakítsanak egy közös nyelvet, amellyel mind a kommunikáció, mind az egymás megértése könnyebben működik. Másfelől pedig az online térről megszerzett tudást a diákok fejlődése érdekében fel tudják használni.
Mi megmutatjuk, hogyan lehet ezen új világ lehetőségeit kihasználni a hátrányok elkerülésével.
Bővebb információ: ITT

A demokráciára nevelés alatt azt a folyamatot értjük, amely során a fiatalok olyan készségeket, attitűdöket és tudást sajátítanak el, amelyek elősegítik az aktív állampolgárrá válásukat. Ez a fogalma a demokráciára nevelésnek, de vajon azt tudjuk, hogy milyen eszközökkel és miként tudjuk felruházni a diákokat ezzel a tudással?
Képzésünk során az alapfogalmaktól kezdve, az önkéntességen át egészen a vita készség kialakításáig, minden olyan tudást átadunk, nem formális tanulási módszerek segítségével, amelyek segítségével, képesek lesznek megválaszolni a diákokban felmerülő társadalmi kérdéseket és elindítani őket az aktív állampolgárrá válás útján.
Bővebb információ: ITT

A munka világa folyamatosan változik, és a fiatalok számára elengedhetetlen, hogy tisztában legyenek lehetőségeikkel, képességeikkel és a pályaválasztás kihívásaival. Hogyan találhatjuk meg a leginkább hozzánk illő hivatást? Milyen készségekre van szükségünk a sikeres és boldog pályafutáshoz? Milyen trendek határozzák meg a jövő munkaerőpiacát? Ha ezek a kérdések foglalkoztatnak, akkor pályaorientációs képzésünk neked szól!
Bővebben információ: itt